zadzwoń do konsultanta:
668 285 117
lub
33 85 61 237
wypełnij:
formularz
napisz email: meble@acumobil.pl
ogólnopolska dystrybucja

poduszki stabilizujące Stabilo:

Oparicie stabilizujące Confortable

Oparicie stabilizujące Confortable

cena: od 555 zł (zależy od rozmiaru)
  • stabilizacja i korekcja zmian i skrzywień pleców
  • stabilizacja bioder
  • możliwość szerokiej adaptacji kształtu i głębokiego wyprofilowania

Oparcie Stabilo Confortable doskonale nadaje się do zastosowania w wózkach, nawet ze standardowym niskim oparciem. Poprzez dopasowanie kształtu do pleców użytkownika możliwa jest korekcja zmian i skrzywień pleców. Oparcie pozwala na głębokie wyprofilowanie zapewniając stabilizację oraz poprawę komfortu siedzenia. Oparcie sprawdza się również w wózkach sportowych.

Dostępne rozmiary:

wymiary Confortable
rozmiar A B
S 52cm 40cm
M 56cm 50cm
L 70cm 50cm
zdjęcie nr 1 poduszki Stabilo Confortable zdjęcie nr 2 poduszki Stabilo Confortable zdjęcie nr 3 poduszki Stabilo Confortable
Czym są poduszki Stabilo?

Stabilo to system poduszek stabilizujących z innowacyjnym sposobem formowania i utrwalania kształtu oraz regulacji twardości. Poduszka wypełniona jest specjalnym granulatem, który można dowolnie modelować i dopasowywać do kształtu sylwetki. Pożądany kształt jest utrwalany poprzez wypompowanie powietrza z wnętrza poduszki. W zależności od ilości usuniętego powietrza zmienia się również twardość. W efekcie uzyskujemy doskonale dopasowany kształt, który stabilizuje oraz zrównuje naciski na ciało osoby siedzącej równocześnie zmniejszając ryzyko odleżyn.

siedzisko piankowe siedzisko Stabilo
tradycyjna poduszka piankowa poduszka Stabilo
żółte i czerwone pola oznaczają zwiększone naciski na ciało prawie równe naciski na całej powietrzchni ciała

Poduszki Stabilo znajdują szerokie zastosowanie w stabilizacji postawy. Zastosowane mogą być do rehabilitacji, terapii, opieki, oraz profilaktyki prawidłowego siedzenia. Zalecane są dla pacjentów ze skoliozą, MPD oraz garbem.

Jak dostosować kształt poduszki Stabilo?

Każda poduszka Stabilo wyposażona jest w dedykowaną pompkę próżniową (ręczną lub elektryczną). Kształtowanie poduszki odbywa się w czterech prostych krokach:

1. Wstępnie ukształtować poduszkę 2. Wyjąć rurkę znajdującą się w rączce pompki i wkręcić w zaworek poduszki
krok 1 kształtowania poduszki krok 2 kształtowania poduszki
3. Do rurki dokręcić pompkę i wypompować powietrze do momentu uzyskania żądanej twardości. Poduszka jest gotowa do użytku 4. W celu ponownej zmiany kształtu poduszki należy wkręcić samą rurkę i zmiękczyć poduszkę, tak aby dało się ją formować. Następnie powtórzyć kroki od 1. do 3.
krok 3 kształtowania poduszki krok 4 kształtowania poduszki