zadzwoń do konsultanta:
668 285 117
lub
33 85 61 237
wypełnij:
formularz
napisz email: meble@acumobil.pl
ogólnopolska dystrybucja

poduszki stabilizujące Stabilo:

Oparicie stabilizujące Confortable Plus Duo

Oparicie stabilizujące Confortable Plus Duo

cena: od 1 130 zł (zależy od rozmiaru)
  • połączenie siedziska oraz oparcia z zagłówkiem i pelotami
  • kształt integralnego fotela
  • możliwość przenoszenia między wózkami bez ponownego formowania
  • stabilizuje ciało tworząc rodzaj anatomicznie dopasowanego gorsetu

Confortable Plus Duo łączy w jednym siedzisko oraz oparcie z pelotami bocznymi i zagłówkiem. Pozwala to przy pomocy jednej poduszki osiągnąć oparcie gorsetowe z siedziskiem w formie integralnego fotela. Jak wszystkie elementy systemu Stabilo można je formować pod konkretne potrzeby. Fotel zapewnia stabilizację oraz umożliwia korektę zmian i skrzywień pleców. Ukształtowany fotel można przenosić np. pomiędzy wózkiem, a krzesłem bez konieczności formowania na nowo.

Dostępne rozmiary:

wymiary Confortable Plus Duo
rozmiar A B C D
S 30cm 80cm 58cm 28cm
M 35cm 95cm 65cm 28cm
L 40cm 115cm 75cm 35cm
XL 45cm 120cm 85cm 35cm
zdjęcie nr 1 poduszki Stabilo Confortable Plus Duo zdjęcie nr 2 poduszki Stabilo Confortable Plus Duo zdjęcie nr 3 poduszki Stabilo Confortable Plus Duo
Czym są poduszki Stabilo?

Stabilo to system poduszek stabilizujących z innowacyjnym sposobem formowania i utrwalania kształtu oraz regulacji twardości. Poduszka wypełniona jest specjalnym granulatem, który można dowolnie modelować i dopasowywać do kształtu sylwetki. Pożądany kształt jest utrwalany poprzez wypompowanie powietrza z wnętrza poduszki. W zależności od ilości usuniętego powietrza zmienia się również twardość. W efekcie uzyskujemy doskonale dopasowany kształt, który stabilizuje oraz zrównuje naciski na ciało osoby siedzącej równocześnie zmniejszając ryzyko odleżyn.

siedzisko piankowe siedzisko Stabilo
tradycyjna poduszka piankowa poduszka Stabilo
żółte i czerwone pola oznaczają zwiększone naciski na ciało prawie równe naciski na całej powietrzchni ciała

Poduszki Stabilo znajdują szerokie zastosowanie w stabilizacji postawy. Zastosowane mogą być do rehabilitacji, terapii, opieki, oraz profilaktyki prawidłowego siedzenia. Zalecane są dla pacjentów ze skoliozą, MPD oraz garbem.

Jak dostosować kształt poduszki Stabilo?

Każda poduszka Stabilo wyposażona jest w dedykowaną pompkę próżniową (ręczną lub elektryczną). Kształtowanie poduszki odbywa się w czterech prostych krokach:

1. Wstępnie ukształtować poduszkę 2. Wyjąć rurkę znajdującą się w rączce pompki i wkręcić w zaworek poduszki
krok 1 kształtowania poduszki krok 2 kształtowania poduszki
3. Do rurki dokręcić pompkę i wypompować powietrze do momentu uzyskania żądanej twardości. Poduszka jest gotowa do użytku 4. W celu ponownej zmiany kształtu poduszki należy wkręcić samą rurkę i zmiękczyć poduszkę, tak aby dało się ją formować. Następnie powtórzyć kroki od 1. do 3.
krok 3 kształtowania poduszki krok 4 kształtowania poduszki